Návesní kaple sv. Vavřince ve Stráži pochází z roku 1778. Kaple je zděná omítaná šestiboká centrála se stanovou střechou, vrcholící lucernou s cibulí. Byla postavená r. 1778 Josefem Císlerem.
Hřbitov byl údajně založen roku 1330, doložen je od roku 1450. Dnes nejstarší dochovaný náhrobek pochází z roku 1579, ale dříve šlo o hřbitov značné historické ceny, s náhrobky od 15. století, který byl bohužel nacisty zničen.
Ke koupání ve Strýčkovicích slouží malá vodní nádrž. Najdete zde klouzačku, skákadlo a v areálu je i možnost občerstvení a WC. Jedná se o zpoplatněné koupaliště.
Kaple Navštívení Panny Marie z konce 19. století je ve vlastnictví obce.
Zcela zničená osada. Zdroje: www.sudety.cpkp-zc.cz www.zanikleobce.cz
Unaveného poutníka potěší pítko umístěné na červené turistické značce vedoucí z České Kubice na vrchol Čerchov.
Studánky leží asi tři kilometry severovýchodně od Všerub. V roce 1921 žilo v 18 usedlostech 97 obyvatel německé národnosti. Po druhé světové válce a vyhnání původního německého obyvatelstva již nikdy obec nebyla úplně doosídlena. V roce 1961 obec poničila větrná smršť, což byl fatální zásah do života bývalé obce.Dnes tvoří Studánky tři domy, v nichž v roce 2001 žili dva obyvatelé. Období zániku: 1945-1950Důvod zániku: postupně vysídleno po 1945Zdroje:www.sudety.cpkp-zc.czwww.zanikleobce.cz
Pietní křížek zaniklé vsi Myslív (Schneiderhof) stojí za kostelem v prostoru zaniklé fary a školy. Souřadnice GPS jsou pouze přibližné a budeme rádi za upřesnění.
Místo poblíž osady Hájek začalo vznikat již roku 1703 - dne 25.7. večer se kolem vrchu zvaného Tannaberg vracel domů nemocný učitel a regenschori ze Všerub František Payer. Náhle uviděl na vrcholu kopce jasnou záři. Ze zvědavosti se vydal nahoru a spatřil silné světlo vycházející přímo ze země. Když pak světlo zmizelo, pocítil Payer, že i jeho nemoc je náhle pryč. Učitel pak nechal na vrcholu kopce z vděčnosti postavit malou dřevěnou kapli zasvěcenou sv. Anně (k události došlo v předvečer jejího svátku), která se po třech letech stavby stala cílem mnoha poutníků z širokého okolí, z nichž velká část se na místě zázračně uzdravila, což přispělo k další popularitě místa. V letech 1712-17 nahradil z popudu všerubského faráře Schüebela nedostačující kapli velký poutní kostel zbudovaný v barokním stylu klatovským stavitelem Markem Antoniem Gilmettim. V letech 1725-27 byl interiér vyzdoben nákladnými freskami. R. 1723 nechal hraběcí rod Stadionů postavit u kostela poutnický dům (později hospoda s ubytováním) a r. 1747 faru s nadací pro dva kněze - od té doby se Tannaberg stal samostatnou farností. Od r.1816 fungovala na Tannabergu škola. V r. 1865 kostel úderem blesku vyhořel a přes rychlou opravu, při níž byla pod kostelem vyhloubena hrobka Stadionů, začal význam poutního místa upadat. V době 1. republiky byl u hostince přistavěn kulečník.Po 2. sv. válce začalo celé místo propadat zkáze. V letech 1948-50 byla v kostele stáj pro koně vojáků, vnitřní vybavení bylo rozkradeno a zničeno a postupně byly strženy všechny objekty kolem. V 60.letech byl zpustošen interiér kostela i hraběcí hrobka. V uvolněném roce 1968 byla svatyně zčásti opravena a zohavené ostatky Stadionů si odvezli jejich příbuzní Schönbornové do Německa. Další část obnovy proběhla v letech 1978-79. Až v letech 1992-95 proběhla z iniciativy německých rodáků kompletní rekonstrukce kostela a byla obnovena tradice svatoanenských poutí.Období zániku: 1945-1950Důvod zániku: hraniční pásmoZdroje:www.sudety.cpkp-zc.czwww.zanikleobce.cz
Hraniční přechod pro pěší, cyklo, motocykly, osobní auta.