V blízkosti Chodské Lhoty se nachází opuštěný lom - celé jeho okolí je přírodní památkou.
Pod Loučimí a Chodskou Lhotou stojí na potoce Andělice Maškův mlýn.
Při silnici směrem k Loučimi stojí na potoce Andělka Petrákův mlýn.
Pomník obětem v první světové válce z Chodské Lhoty z roku 1921.
Při cestě z Chodské Lhoty směrem na Vítovky stojí u polní cesty malá kaplička pětiúhelníkového půdorysu. Je zasvěcena Svaté Trojici. Tuto kapličku nechal postavit Josef Koutník, rolník z Chodské Lhoty, jako poděkování Bohu za jeho uzdravení po těžkém úrazu. Kaplička byla postavena a vysvěcena v roce 1911. Vysvěcení provedl páter Gede z Loučimi. U této kapličky se zastavovali a modlili se účastníci procesí z našeho kraje do Nových kostelů v sousedním Německu. V posledních letech byly očitými svědky pozorovány v nočních hodinách nad kapličkou záhadné světelné úkazy. O tyto úkazy se zajímali i členové biotronického klubu z Plzně.
Kostel sv. Václava postavený v letech 1901-1903 stojí na návsi v Chodské Lhotě. K opravě došlo v roce 2000. Údaj na pamětní desce: Děkujeme všem, kteří se finančně podíleli na opravě kaple sv. Václava. Všem spolkům a sdružením, rodákům a občanům Chodské Lhoty, Šteflí, Výrova a Blahníků. V Chodské Lhotě L. P. XXVIII. IX. MM.
Kapli sv. Jana Nepomuckého nechal vystavět v blízkosti zámku patrně rod Mergů. Jedná se o mimořádně kvalitní barokní stavbu z roku 1743. Architekt je dosud anonymní. Svatyně vystavěná na členitém lichoběžníkovém půdorysu je korunována třemi plechovými báněmi. Ve výklencích na přední straně fasády jsou sochy svatých Františka, Josefa a Kateřiny. Kaple je ve vlastnictví státu.
Ves Chotiměř, jejíž jméno jazykovědci odvozují od nedoloženého zakladatele Chotimíra, se v pramenech uvádí poprvé v r. 1379, kdy ji držel vladyka Hněvek z Chotiměře. Hněvkův nástupce Racek se připomíná r. 1382 a počátkem 15. století zde byli pány bratři Vilém a Sezema, z nichž Sezema žil ještě v r. 1423. Chotiměřskou tvrz postavil s největší pravděpodobností některý z nich. Další zprávy o Chotiměři jsou až z r. 1540, kdy tvrz a dvůr v Chotiměři koupili od Jeronýma Tasa z Peruce Kašpar Gottfried, řečený Bernášek ze Žebnice, a jeho první manželka Barbora z Chotiměře. To je také první zpráva o Chotiměřské tvrzi. Již v Kašparově závěti se však chotiměřská tvrz označuje jako pustá. Je pravděpodobné, že nebyla nikdy obnovena, alespoň o ní nenalézáme žádné zprávy v písemných pramenech a také po ní nezůstaly žádné zbytky. Dokonce ani nevíme, kde stála - pouze se dohadujeme, že to bylo v místech pozdějšího zámku. Ten dali postavit ehdejší majitelé Chotiměře ve druhé polovině 18. století. Jde o menší jednoposchoďový pozdně barokní zámek s valbovou střechou a klenutým vestibulem se dvěma sloupy, který byl kolem r. 1800 novorenesančně upraven. Kolem zámku byl založen park, v němž stojí barokní kaple sv. Jana Nepomuckého, snad z r. 1743, se třemi červenými kopulemi, jejíž vnitřní zařízení je dílem plzeňského sochaře Karla Legáta.
Dominantou Chrastavic je pseudorománská kaple, jejíž základní kámen byl položen 26. 4. 1986. Její stavba probíhala do května následujícího roku, kaple byla zasvěcena Nejsvětější Trojici. Po celou dobu své existence je kaple udržována z prostředků obce a místních občanů.
Pamětní deska v Chrastavicích upomíná na návštěvy Boženy Němcové v letech 1845-1847.
Rozsáhlá zřícenina mlýna severně od Domažlic. Mlýn byl opuštěn v 60. letech 20. stol., poté byl využíván místním JZD, až nakonec zcela zpustl.
Studánka, v některém období s velmi slabým přítokem, se nachází na katastrálním území obce Chrastavice nedaleko milavečských mohyl.