Manželé Wurscherovi ho založili r. 1896. Pro Českou Kubici to znamenalo ohromný kulturní přínos. Citace z kroniky Jana Hlaváčka:"Otevřením penzionátu Krásnohorská nastal na naší tiché vsi hned rušný život. Penzionát byl navštěvován inteligencí z Prahy a z Plzně, jezdily sem zábavné vlaky o nedělích a svátcích a přivážely 300 - 600 výletníků."Vrcholná éra penzionátu Krásnohorská byla v letech 1911 až 1913, kdy tu zpívalo tehdy proslulé Pěvecké sdružení moravských učitelů a hrálo Ševčíkovo kvarteto.Nedlouho poté manželé Wurscherovi uzavřeli činnost v penzionu, aby svou činnost obnovili po válce.Za 2. sv. války sloužil penzion jako polní nemocnice. Po válce byl zrekonstruován a do r. 1989 sloužil jako zotavovny ministerstva vnitra. Po r. 1989 přešel do správy obce a v současné době je majetkem Casina, které ho využívá pro ubytování svých zaměstnanců. Penzion Krásnohorská je třípatrová bílá budova se žlutým zdobením kolem oken. Na střeše je malá prosklená věžička.
Měšťanský dům čp. 19 je nemovitou kulturní památkou města Domažlice.
Měšťanský dům čp. 56 je nemovitou kulturní památkou města Domažlice.
V centru města se nachází historické jádro s měšťanskými domy ze 14. až 16. století, dnes jsou součástí městské památkové rezervace.
Mimo domů na náměstí zůstaly zachovány historické domy také v bočních ulicích. Nejzachovaleji působí jižní fronta domů v Hradské ulici, části Vodní ulice a severní fronta domů ve Spálené ulici. Řada domů v bočních ulicích si dosud udržela malebné nádvorní štíty se starými dřevěnými pavlačemi.
Mimo domů na náměstí zůstaly zachovány historické domy také v bočních ulicích, a to i v ulici Kostelní.
Mimo domů na náměstí zůstaly zachovány historické domy také v bočních ulicích. Nejzachovaleji působí jižní fronta domů v Hradské ulici, části Vodní ulice a severní fronta domů ve Spálené ulici. Řada domů v bočních ulicích si dosud udržela malebné nádvorní štíty se starými dřevěnými pavlačemi.
Měšťanské domy čp. 66 a 345 jsou nemovitými kulturními památkami města Domažlice.
Měšťanský dům čp. 66 je nemovitou kulturní památkou města Domažlice.
Měšťanský dům čp. 43 je nemovitou kulturní památkou města Domažlice.
Měšťanská střelnice je nemovitou kulturní památkou města Domažlice.
Měšťanské domy čp. 72 a 185 jsou nemovitými kulturními památkami města Domažlice.
Domažlické obdélníkovitému náměstí (původně městské tržiště) vévodí 56 m vysoká nakloněná věž kruhového půdorysu patřící k arciděkanskému kostelu. Architektonicky hodnotné jsou gotické a renesanční domy s podloubími a klenutými mázhausy a pozdějšími barokními a rokokovými štíty. Nad průčelími vznikly zděné vikýře s okny a kladkami. Většina domovních štítů vznikla dodatečně v 2. polovině 19. století. K uchování zásob sloužily v domech hluboké poschoďové sklepy, dodnes dochované, i když některé byly v 60. letech zazděny. Historické jádro města je vyhlášeno městskou památkovou rezervací.
Měšťanský dům čp. 156 je nemovitou kulturní památkou města Domažlice.
Měšťanský dům čp. 158 je nemovitou kulturní památkou města Domažlice.
Měšťanský dům čp. 108 je nemovitou kulturní památkou města Domažlice.