Velký Zvon (862 m n. m.) je lesnatý, kamenitý vrch, který leží poblíž státní hranice s Německem. Této strategické polohy využívala za komunistické vlády československá armáda, která zde postavila vysoký pozorovací objekt. Masivní čtyřicetimetrový betonový objekt pochází z 80. let 20. století. Dodnes objekt slouží armádě, ale zpravidla o letních svátcích, při dnech otevřených dveří, poskytuje zájemcům vynikající rozhledy do okolí. Vrchol je chráněn přírodní rezervací Pleš.
Veský mlýn je přírodní památka poblíž obce Bělá nad Radbuzou. Důvodem ochrany je společenstva přechodových rašelinišť a krátkostébelných luk s výskytem vzácných a zvláště chráněných druhů rostlin.
Kaple byla vystavěna v roce 1857 asi na místě kaple zaniklé koncem 18. století. Je ve vlastnictví obce.
Severně od vsi v polích při cestě do Bernartic stojí kostelík sv. Apoleny. Prostou stavbu bez výrazných slohových prvků tvoří plochostropá loď a klenutý polygonální presbytář doplněný po stranách o sakristii. Kostel obsahuje zařízení ze 2. pol. 17. stol. a 1. pol. 18. stol. Doba a pohnutky, které ke vzniku kostela vedly, jsou nejasné. Soudobá odborná literatura uvádí jeho středověký původ. Zdá se však, že polygonální závěr je pouze konzervativním prvkem stavby vybudované teprve v baroku. Je proto velice pravděpodobné, že kostel sv. Apolény vznikl jako barokní poutní kostelík v 17. století. Blízké analogie můžeme spatřit v poutním kostele sv. Apolény u nedaleké Přimdy, který byl vysvěcen r. 1670. V roce 1857 byl vidický kostelík opraven borskými Lowensteiny. Obnova fasády a střešní krytiny proběhla v letech 1994 - 1995.
Kaplička je u cesty z Chodské Lhoty směrem k Vítovkám. Motivací stavby bylo uzdravení stavebníka po těžkém úrazu – kaple byla postavena na náklady pana Josefa Koutníka z Chodské Lhoty čp. 75. Na pamětní tabuli na kapličce je nápis: „Ku cti a chvále Nejsv. Trojice Boží postavil Josef Koutník ve Lhotě roku 1911“. Objekt je pětiúhelníkového základu o straně 235 cm se dvěma pseudogotickými okny a vchodem. Výška stavby je 5,16 m.Již v dřívějších dobách byl v těchto místech kříž, vyznačující cestu z Pocinovic i Loučima přes Lhotu, Vítovky a Novou Ves pro procesí ke Svaté Anně na Tannaberk, a toto místo bylo „místem odpočinku“ asi v polovině trasy. Tři kaštany symbolizující právě Trojici Boží byly vysazeny v roce stavby.Kaplička je u cesty z Chodské Lhoty směrem k Vítovkám. Motivací stavby bylo uzdravení stavebníka po těžkém úrazu – kaple byla postavena na náklady pana Josefa Koutníka z Chodské Lhoty čp. 75. Na pamětní tabuli na kapličce je nápis: „Ku cti a chvále Nejsv. Trojice Boží postavil Josef Koutník ve Lhotě roku 1911“. Objekt je pětiúhelníkového základu o straně 235 cm se dvěma pseudogotickými okny a vchodem. Výška stavby je 5,16 m.Již v dřívějších dobách byl v těchto místech kříž, vyznačující cestu z Pocinovic i Loučima přes Lhotu, Vítovky a Novou Ves pro procesí ke Svaté Anně na Tannaberk, a toto místo bylo „místem odpočinku“ asi v polovině trasy. Tři kaštany symbolizující právě Trojici Boží byly vysazeny v roce stavby.
Ke koupání slouží retenční nádrž, která byla v roce 1976 vybudována pro potřeby hasičů. Místní SDH se každoročně stará o předsezonní přípravu. V sezoně je k dispozici i stánek s občerstvením. Vstup volný.
Na jihozápadním konci této vsi rostou při hlavní silnici, v nadmořské výšce 670m.n.m., dva jasany ztepilé (Fraxinus excelsior). Jde o stromy chráněné od roku 2005. Ochranu si zasloužili pro svůj úctyhodný vzrůst a proto, že jsou podstatnou přírodní dominantou okolí. Jejich kmeny měří 394 a 414 cm, obě koruny dosahují do výšky 25 m (měřeno v roce 2005).
Vranovské jilmy jsou památné stromy u vesnice Vranov u Mnichova jihozápadně od Poběžovic. Dva jilmy rostou u silnice na Pivoň při cestě z Vranova v nadmořské výšce 650 m n. m., obě koruny dosahují do výšky 25 m. Chráněny jsou od roku 2010 pro svůj vzrůst a jako krajinná dominanta. Mezi stromy stojí obnovený křížek.
Zcela osamoceně u lesa vedle silnice stojí kostel sv. Barbory (St. Barbara). Od 16. století zde stávala osada horníků, kteří v okolí dolovaly olovo a cín a jichž je sv. Barbora patronkou. Kostel postavil majitel panství hrabě Adam Trautsmannsdorf v letech 1717 - 1724. Váže se k němu pověst, že měl stát jinde, ale vše, co zedníci v původním místě za den postavili, v noci se přestěhovalo na toto místo. Osada sice zmizela po vytěžení drahých rud, ale od 18. století se stalo z kostela oblíbené poutní místo. Kostel byl zrušen za Josefa II., ale okolní lid to nevzal vážně. Až po roce 1945 zmizel z kostela neznámo kam nádherný akantový hlavní oltář a další vybavení bylo zničeno. Svatyně zůstala dlouhodobě zcela otevřena pro jakéhokoliv darebáka či zloděje, takže se tam mohli podepsat i sovětští vojáci za okupace po roce 1968. Kostel je jednolodní stavba se dvěma bočními kaplemi, takže půdorys je křížový. Zaklenutí je valenými klenbami s lunetovými výsečemi. Na klenbě v presbytáři jsou ještě dnes viditelné sporé zbytky rokokových maleb A. Krause z roku 1756. Střecha kostela je ozdobena cibulovou sanktusovou věžičkou. V okolních lesích se nacházejí pozůstatky po těžbě olověné, zinkové a dalších rud. Jedná se o odvětrávací šachty a zbytky základů těžních věží. Např. cca 200 m od kostela sv. Barbory je panely zakrytá těžní jáma a betonové základy budov.
Na návrší nedaleko vsi stojí pod lipami šestiboká centrální kaplička Panny Marie z první poloviny 19. století, krytá jehlancovou střechou, ve které byla dříve socha tzv. Všepadlské Madony – 2 m vysoká raně barokní socha Panny Marie z doby před rokem 1650 ze zbořeného kostela sv. Václava v Úboči je dnes uložena na bezpečnějším místě. Souřadnice GPS jsou pouze přibližné a budeme rádi za upřesnění.Na návrší nedaleko vsi stojí pod lipami šestiboká centrální kaplička Panny Marie z první poloviny 19. století, krytá jehlancovou střechou, ve které byla dříve socha tzv. Všepadlské Madony – 2 m vysoká raně barokní socha Panny Marie z doby před rokem 1650 ze zbořeného kostela sv. Václava v Úboči je dnes uložena na bezpečnějším místě. Souřadnice GPS jsou pouze přibližné a budeme rádi za upřesnění.