Na vrchu Hrádek (585 m n. m.), nad obcí Újezd (historické chodské vsi) byl roku 1895 postaven pomník Jana Sladkého Koziny, jako výraz obdivu chodského lidu k jednomu z vůdců rebelů z roku 1693. Byl navržen sochařem Františkem Hoškem a vytesán z hořického pískovce Čeňkem Vosmíkem, jedenáct let po prvním vydání románu Psohlavci. Alois Jirásek, který se osobně zúčastnil jeho odhalení, zde převzal čestné občanství chodské vsi Újezd. Socha je vysoká 3,2 m. Kozina je ztvárněn na pomníku s chodským psem, čakanem v pravé a královským privilegiem v levé ruce. V základech je uložena pamětní listina, ve které se mimo jiné uvádí: „A proč byl stavěn pomník tento? Postaven jest, aby písmem kamenným, posunem odhodlaným den co den připomínal okolí svému, zvláště rolníku v poli pracujícímu, čeho schopen byl jeden z nich za práva zděděná; postaven jest, aby zjevem statným, krojem rázovitým na mysl uváděl příchozímu hostu, že mešká mezi lidem jadrným a zachovalým; postaven jest, aby už psem tím, strážcem bdělým, každému tudy putujícímu, vlastenci i cizinci zdaleka hlásal, že jest v kraji Chodův, na půdě, kterou statečný ten rod od věků střeží a zachovává svému národu, že jest na hranici země a řeči České“.
Pomník připomínající upálení mistra Jana Husa stojící na návsi v Újezdě u Domažlic s nápisem: „1415 - 1915 památce Husově“.
Pietní pomníček s křížkem zaniklým vískám Václav a Rábov v bývalém středu obce. Souřadnice GPS jsou pouze přibližné a budeme rádi za upřesnění.
Pomník obce Valtířov s nápisem „Na památku obce Valtířov s 355 občany a 79 budovami.“
Památník na prostranství před kostelem sv. Martina s nápisem: "Na památku stého výročí pobytu - spisovatelky Boženy Němcové ve Všerubech 1847 - 1947 věnuje N.J.P. Všeruby." V těchto létech ve městečku pobývala Božena Němcová, protože její manžel zde zastával funkci finančního úředníka. Odtud Němcová čerpala některé náměty ke svým povídkám.
Památník kapitulace německých vojsk, ke které došlo 4. května 1945 ve Všerubech, stojí před domem č.p. 1, neboť právě v tomto domě přijal velitel 90. pěší divize brigádní generál Herbert L. Earnest kapitulaci 11. pancéřové divize generálporučíka Wenda von Wietersheima s velitelem generálmajorem H. F. Treuschem von Buttlar – Brandenfelsem.
Pomník padlým v první světové válce na všerubském hřbitově ležícím za kostelem sv. Archanděla Michaela.
Památník padlých v druhé světové válce na všerubském hřbitově je umístěn v pamětním místě obyvatel farnosti Všeruby pochovaných na hřbitově do roku 1946.
Pomník spisovatele Jindřicha Šimona Baara stojí na místě zvaném Výhledy, u silnice mezi Domažlicemi a hraničním přechodem Lísková (posléze s Waldmünchenem). Jindřich Šimon Baar (1869-1925) byl český realistický prozaik, básník, sběratel pohádek a katolický kněz. Narodil se a zemřel v Klenčí pod Čerchovem. Jako kněz působil na různých místech v Čechách a jako spisovatel zůstal věrný Chodsku. V rodné obci Klenčí pod Čerchovem, je Baarovo muzeum. Na Výhledech stojí pomník J. Š. Baara z roku 1933 od sochaře Ladislava Šalouna. Od pomníku je překrásný výhled na celé Chodsko - Trhanov, Chodov, Hrádek a i na vzdálenější Domažlice. Na Výhledy vede z Klenčí pod Čerchovem zeleně značená Baarova stezka. Na pomníku je nápis: „J.Š.Baar - Pane Bože! Všecky struny v srdce mém již popraskaly, jedna jediná mi zbyla. Miluješ-li mě - dej - abych směl na ní zahrát o lásce k této tvrdé kamenité zemi."
Památník padlých na Výhledech s nápisem: "V těchto místech položili své životy při osvobození Chodska američtí vojáci. Čest jejich památce! Duben 1945. In honor of the courageous american soldiers who died in the line of duty for the liberation of Chodsko, april 1945."
Památník padlých na Výhledech s nápisem: "V těchto místech tragicky zahynulo pět rudoarmějců při převážení z německého zajateckého tábora v květnu 1945, jsou pochováni na hřbitově v Klenčí."
Pomník Bohumila Majera s nápisem „Bohumil Majer příslušník SOS padl 28.9.1938 při obraně státu“.