Na návsi stojí malá polygonální kaple Nanebevzetí Panny Marie z 18. století, krytá vysokou střechou se zvoničkou.
Dřevorubci z Pece v čele se spisovatelem J. F. Hruškou zahájili v roce 1898 sbírku na výstavbu místní kaple. Deset let trvalo, než byl získán patřičný finanční obnos. Stavba kaple byla zahájena 16. července 1908. O rok později byla stavba dokončena a 4. července 1909 posvěcena památce sv. Prokopa – patrona dřevorubců. Na výzdobě kaple se podílela řada umělců. Kaple byla opravena v letech 1992–1993 a je majetkem obce. Dnes je kaple dominantou obce a je zapsána v soupisu uměleckých památek.
Kapličku Panny Marie na konci vsi u lesa nechala vystavět rodina Pivoňkových jako poděkování za návrat jejich syna z 1. světové války.
Kaple Bolestné Matky Boží na konci křížové cesty nad Pocinovicemi stojí v sousedství kapličky nad studánkou s léčivou vodou. Je známým poutním místem vyhlášeným za kulturní památku. V 17.století zde údajně slepá kobyla šlápla do studánky a voda, která jí stříkla do očí, jí vrátila zpět zrak - dle pověsti „visel nejprve na stromě u pěšiny v lese prostý Mariánský obrázek a na drahách u lesa pásali se koně. Zmíněná slepá kobyla zabloudila do lesa, šlápla prý nohou do pramene tam prýštícího právě, když ji hospodář spatřil po delším hledání. Jak jí voda při tom stříkala z pramene do očí, kobyla zůstala stát, hledíc k obrázku na stromě zavěšenému. Věc se brzy roznesla a od té doby počali jednotlivci vždy ve větším počtu u dotyčného obrázku se modliti, pak zřízena tam byla malá dřevěná kaplička s vyzděnou studánkou.“ Kaple Bolestné Matky Boží má osmiboký půdorys s připojeným pravoúhlým kněžištěm s předsíní. Fasádu člení pilastry, průčelí vrcholí nízkým trojúhelným štítem. Střední část kaple kryje kupolovitá střecha se sanktusníkem na vrcholu. V roce 1867 zbožná vdova Anna Blahníková z Pocinovic čp. 105 odkázala ve své závěti 150 zlatých na opravu této kaple, která byla tou dobou již velice sešlá a ještě téhož roku zemřela. Proto se obec Pocinovice usnesla, že vystaví novou zděnou kapličku, a když pak stavitel pan Ondřej Martínek z Domažlic, jehož bratr Jakub byl tehdy v Pocinovicích podučitelem, zhotovil zdarma plány a přislíbil i bezplatné vedení stavby, začala obec za přispění některých místních dobrodinců, jakož i za přispění celého okolí se stavbou nynější renesanční kaple. Základní kámen byl položen dne 9. června 1872 a kaple pak 13. října 1873 za přítomnosti 9 kněží a více než 10 tisíc lidí vysvěcena. Na podzim roku 1912 byla kaple u Dobré Vody vymalována od Jeronima Jilka, malíře pokojů v Klatovech a jeho bratra z Hor Matky Boží. Stavba architektonicky připomíná některé drobnější renesanční stavby z Říma. Kaple Bolestné Matky Boží u Dobré Vody v Pocinovicich a kaplička nad studánkou jsou zařazeny v seznamu kulturních památek.
Kaplička nad studánkou stojí v sousedství kaple Bolestné Matky Boží na konci křížové cesty nad Pocinovicemi a je známým poutním místem vyhlášeným za kulturní památku. Jedná se o nízkou stavbu čtvercového půdorysu krytou stanovou střechou s lucernou. V 17.století zde údajně slepá kobyla šlápla do studánky a voda, která ji stříkla do očí, jí vrátila zpět zrak. Poutníci nechávali jako projev díků za své uzdravení v kapličce na dřevě malované obrázky, znázorňující jakou milost nebo uzdravení si zde vyprosili a obyčejně připojili k obrázku i své jméno. V roce 1908 dne 5. září v noci k ránu shořela u Dobré vody malá dřevěná kaplička se vším zařízením, v níž se nalézal pramen s dobrou vodou, jež si lidé daleko široko ve skleničkách s sebou odnášeli domů. Oheň vznikl asi od hořící svíčky, kterou někdo zapomněl zhasnout. Na místě vyhořelé kaple byla postavena tato zděná kaplička kryjící pramen vody.
Ve vesničce Poleň je možné za současným kostelíkem nalézt zříceninu gotické kaple sv. Markéty, ze které se dochovalo jen obvodové zdivo.Na návsi je památná lípa Dobrovského, stará cca 250 let.
Polžickou kapli Panny Marie Bolestné nechal po r. 1989 kompletně zrenovovat Anton Stahl. Kaple je soukromá.
Kaple před obcí, tzv. Mlýnská kaple (Mühlenkapelle), byla zrenovována a znovuvysvěcena 2. 10. 1993.
Kaplička sv. Jana Křtitele v Prapořišti byla původně zasvěcena sv. Janu Nepomuckému. V roce 1870 získala nový zvon, o který přišla v 1. světové válce, a který byl nahrazen zvonem železným. Zasvěcení sv. Janu Křtiteli proběhlo až s přestavbou v roce 1921. Na svátek Jana Nepomuckého se konalo procesí se sochou tohoto světce a sochou Panny Marie do Držalského lesa, kde kdysi také stávala u studánky dřevěná kaple. Po roce 1921 se proto v obci držely pouti dvě. Češi stále slavili pouť sv. Jana Křtitele a Němci slavili na sv. Jana Nepomuckého.
V aleji lip stojí malá kaple Panny Marie vystavěná na památku smrti syna majitele prudického dvora, který zemřel ve třech letech na záškrt. Souřadnice GPS jsou pouze přibližné a budeme rádi za upřesnění.