Kaple sv. Václava byla postavena na náklad obce a s přispěním dobrovolných dárců v roce 1926 na místě staré kapličky zasvěcené Panně Marii. Od tohoto roku bývají poutě v Křenovech na sv. Václava – první byla 28. září 1926 a sloužila se při ní mše svatá. Kaple je i nyní ve vlastnictví obce.
Na návsi stojí šestiboká kaple sv. Petra a Pavla s šestibokou zvonicí s bání z první poloviny 19. století prohlášená za kulturní památku.
Na návsi stojí kaple z r. 1886 zasvěcená Panně Marii Růžencové. Kaple je ve vlastnictví obce.
Osmiboká kaple Panny Marie na návsi byla vybudovaná na uměle navršeném pahorku v první polovině 19. století.
Návesní kaple v obci Mezholezy má velmi bizarní původ - v 50. letech získali Mezholezští dotaci na nový kravín a k překvapení soudruhů na okrese v Domažlicích nechal předseda národního výboru František Vít za část příspěvku na kravín postavit pod panským dvorem kapličku, na níž ještě řada obyvatel z Mezholez přispěla. Výstavbu kaple obhajoval slovy „že Svatá Hora nepadne a lidi si kapličku přáli”. Oltář byl dovezen ze zrušené kaple běhařovského zámku. V roce 1953 byla kaple slavnostně vysvěcena, a tak v neblaze proslulých 50. letech 20. století, kdy se venkovské kaple a křížky na mnoha místech v Čechách likvidovaly, získaly Mezholezy kapli novou! Kaplička je zasvěcena Blahoslavené Panně Marii a Svatým andělům strážným. Mešní licenci získala kaple 8. března 1957. Stavba je vybudována na obdélném půdoryse o rozměrech 4x5 m. Plochostropý interiér obsahuje pseudogotický oltářík s obrazem Panny Marie. V plechové věžičce je zasazen zvon dovezený sem údajně z některé zrušené kaple v pohraničí. Ve skutečnosti se však jedná o zvonek, na němž je plaketa světce a nápisy: „Z.U.K. ČESKÁ U BRNA/ JUBILEJNÍ ROK 1948/ JOSEF”.
Na návsi je vystavěna neogotická kaple Pozdvižení sv. Kříže. Kaple s mariánským zasvěcením je ve vsi zmiňována již v 18. stol., r. 1895 byla kaple nově vysvěcena. Obdélná stavba se zvoničkou je ukončena trojbokým závěrem.
Kaple je zakreslena již na mapě Stabilního katastru z roku 1838. Stojí za dvojicí lip na krásném vyhlídkovém místě.
Na návsi u rybníka stojí nevelká polygonální kaple sv. Vojtěcha, k níž se váže stará vojtěšská legenda. V kapli je umístěn nástěnný obraz představující odpočívajícího sv. Vojtěcha s pasákem, který mu troubí do ucha. Stejným způsobem je také zpracován obdobný námět v místním kostele. Podle místní tradice stála nad pramenem zchátralá stavba, která byla v r. 1653 nahrazena dřevěnou kaplí, udržovanou ze zádušního fondu města Domažlic. Stavba dnešní kaple pochází údajně z r. 1677. Podle údajů J. Smolíka stála však nad pramenem v r. 1882 pouze stříška nesená sloupy. V r. 1739 byla kaple opět v zoufalém stavu a věřící vybírali prostředky k její obnově. V časech velkého sucha putovala ke kapli procesí, směřující sem i ze vzdálenějších míst. Popularita poutního místa rostla. Proto se domažličtí odhodlali vystavět v blízkosti pramenu lázeňský dům, ve kterém měli být ubytováni lidé, kteří chtěli vodu zázračného pramene využívat. Prvním správcem lázní byl J. Ničovský. Po 10 letech byl prodělečný chod lázní zastaven.
V hlavní části vsi stojí pseudogotická kaple Panny Marie Pomocné s vročením z roku 1905, která je ve vlastnictví církve.