Blízko Pocinovic stojí na potoce Andělice jeden z řady mlýnů - Nový mlýn tzv. Petrákův se dvěma rybníky.
Orlovická hora je přírodní památka poblíž obce Pocinovice v okrese Domažlice. Důvodem ochrany je stará dobývka limonitových rud, která je významnou dokumentační lokalitou domažlického krystalinika. Přírodní památka zahrnuje vrcholovou část stejnojmenného vrchu o nadmořské výšce 719 metrů geomorfologicky spadajícího do celku Všerubská vrchovina, podcelku Jezvinecká vrchovina, okrsku Havranická vrchovina a podokrsku Orlovická vrchovina.
Pamětní deska s nápisem: "Zde naposledy působil Bedřich Kalivoda, řídící učitel nar. 15.12. 1891, popraven 29.6.1942. Čest jeho památce." Bedřich Kalivoda byl řídící učitel, rozvedený, bydlištěm Pocinovice č.p. 217, popraven nacisty na popravišti Spálený les.
Pamětní deska je umístěna na návesní budově v obci Pocinovice s nápisem: "Na věčnou paměť osvobození obce Pocinovic americkou armádou 5.5.1945. In eternal Memory of Liberation of the Village Pocinovic by the American Army."
Pomník připomínající upálení mistra Jana Husa v Pocinovicích z roku 1922.
Dva pomníky označující krátkou stezku Msgre. Bohumila Staška se nachází nedaleko poutního místa Dobrá Voda. Stezka směřuje po žluté turistické značece od Dobré Vody směrem na Běhařov.
Pomník padlých v první světové válce s nápisem: "OBĚTOVANÝM / 1914 – 1918".
Tento dub a lípa byly zasazeny 23. dubna 2005 a připomínají založení přátelství mezi obcí Pocinovice a obcí Schwazach u Nabburgu.
Poutní místo Dobrá voda se rozkládá severovýchodně od Pocinovic. Nachází se na táhlém návrší. Vévodí mu kaple a v blízkosti stojí menší kaplička se stálým pramínkem vody. Z Pocinovic k Dobré Vodě vede zelená turistická značka. Podle pověsti se kdysi na blízké pastvině popásali koně. Stará a slepá kobyla zabloudila ze stáda do lesa. Přední nohou šlápla do prýštícího pramene právě v okamžiku, když ji hospodář našel. voda jí vstříkla do očí a kobyla začala vidět. Od té doby lidé do tohoto místa chodili k panně Marii, aby si vyprosili uzdravení. Pověst se roznesla a přicházeli lidé postiženi slepotou, chromí i jinak nemocní. Vypravuje se, že ve většině případů byli vyléčeni. Na památku svého uzdravení věnovali poutníci do kapličky vždy obrázek malované na dveře, který znázorňoval milost, kterou si vyprosili. Roku 1908 dřevěná kaplička i s obrázky vyhořela. Na jejím místě byla vystavěna nová, zděná kaplička, která zde stojí dosud. Pouť k Dobré Vodě se stala vyhlášenou a hojně navštěvovanou církevní akcí, hlavní pouť se světí po svátku Sedmibolestné Panny Marie.
Kostel sv. Anny v Pocinovicích je z let 1805 – 1806 postavený v empírovém slohu.
Zcela zničená samota.Zdroje:www.sudety.cpkp-zc.czwww.zanikleobce.cz