FAQ Chyba, návrh nebo dotaz?

Chodsko.net

Chodsko.net

portál o současném i minulém dění v okolí Domažlic

km
Zrušit
31 záznamů

Po stopách chodské historie

Tato trasa má celkém patnáct zastavení od Pocinovic až po Bělou nad Radbuzou. Přibližuje chodskou historii a historii jednotlivých zastávkových míst. Svým zaměřením spadá spíš pod naučné stezky, nicméně pro svou délku je zařazena do cyklistických tras. Trasu je také možné rozdělit na dvě části pro dvoudenní výlety. Od domažlické věže vede po červené turistické značce cesta západním směrem až na konec města. Po úzké silnici dojedeme mezi poli až do Kozinova rodiště Újezda (4 km). Na návsi se v rohovém statku nachází jeho muzeum. Z Újezda po červené dále pokračujeme na vrch Hrádek (2 km) s Kozinovým pomníkem. Po žluté dále pokračujeme přes Dobrou Vodu do Draženova (4 km). Odtud nás cesta zavede přes kruhový objezd do Postřekova (5,5 km). Vrátíme se přibližně 1 km zpět na křižovatku a pokračujeme vlevo do Nového Kramolína (3,5 km), Vlkanova (1,5 km), Poběžovic (2,5 km), Hostouně (7 km), Újezda Svatého Kříže (3 km), Bělé nad Radbuzou (3 km). Zpáteční cestu začneme cyklotrasou 37 k rozcestí U Černého rybníka. Odtud pokračujeme po cyklotrase 37 krátce doprava a dále po cyklotrase 2280 doleva na Bystřici (2 km). Po této trase jedeme přes Šidlákov (9 km) až k rozcestí Herštejnské chalupy (5 km), odkud po červené dorazíme na Starý Herštejn (2 km) a do Capartic (9 km). Do Klenčí pod Čerchovem (4 km) pokračujeme po cyklotrase 2287. U kostela sv. Martina odbočíme doprava a po žluté dorazíme do Chodova (3 km) a následně po červené do Trhanova (0,5 km). Z Trhanova dojedeme po neznačené silnici do Pece pod Čerchovem (3 km). Po zelené následuje Babylon (2 km), od jehož železniční stanice pokračujeme dále po červené k rozcestí Dmout - bývalá hájovna (3 km). Zde odbočíme doprava a po 100 metrech doleva, abychom z kopce dojeli do Stráže (1 km). Za Stráží se napojíme na cyklotrasu 2014 a dáme se vpravo do Tlumačova (2 km). Následuje Mrákov (2 km), Starý Klíčov a Kout na Šumavě (3 km). Přes Starec a Prapořiště dojedeme do Kdyně (6 km). Zde se na náměstí dáme vpravo mírně do kopce. Po Brnířovu následuje po cyklostezce 2051A Hluboká (2 km), kde odbočíme vpravo na cyklotrasu 2051. Po ní dojedeme do Chodské Lhoty (2 km) a osady Výrov (2 km). Po odbočce doleva následují Pocinovice (2 km). Na zdejší návsi se dáme doleva směrem zpět do Kdyně. Dojedeme do Smržovic (5 km), odkud pokračujeme doleva do Dobříkova (1 km), Branišova (1 km) a odsud po modré doleva do Kdyně (3 km). Po cyklotrase 3A dojedeme do Starého Dvora (3 km). Za rozcestím U Nového Dvora odbočíme doleva a po červené dorazíme do Zahořan (2 km). Odsud po cyklotrase 2294 dojedeme přes Bořice zpět do Domažlic (4 km).

Z Bělé nad Radbuzou do Capartic a zpět

Z bělského náměstí vyrazíme po modré na Smolov (4 km). 300 metrů za Smolovem modrou opustíme a odbočíme doleva. Po 1 km přijedeme k zaniklému Novému Dvoru. Přibližně 300 m jedeme po cyklotrase 37, pak však odbočíme doleva na neznačenou cestu. Po 3 km dorazíme k zaniklému Mostku. Pokračujeme vlevo po cyklotrase 36/EV 13 na Rybník (3 km). Následujeme červenou a za 2,5 km dorazíme na Závist. Zde odbočíme vpravo a přibližně 1,5 km jedeme po cyklotrase 2141. Poté zahneme na neznačenou trasu zcela vlevo, abychom po 3 km dojeli do bývalého Lískovce. Zde odbočíme opět vlevo a po zelené pokračujeme 2 km k rozcestí. Na něm se dáme doprava po neznačené cestě, až dojedeme do Novosedel (2 km). Z nich pokračujeme po cyklotrase 36 do Nemanic, odkud jedeme po 2281 do Nové Huti (1 km) a Staré Huti (1 km). Na jejich konci odbočíme na neznačenou cestu doprava. Dojedeme do Jidřichovy Hory (1 km). Na rozcestí Jindřichova hora se dáme po zelené vpravo. Po 1 km přejedeme hlavní silnici a po dalších 500 dojedeme do Černé Řeky. Z ní pokračujeme po cyklotezce 2287 vlevo až do Capartic (2,5 km). Po červené se vydáme přes rozcestí Pod Sádkem, Pod Haltravou, Haltrava, Škarmanka, Malá Skála, Vranovské Sedlo, Starý Herštejn, Herštejnské Chalupy až k rozcestí Liščí Domky (11 km). Dále pokračujeme rovně po 2280 do Šidlákova (4,5 km), na Bystřici (6,5 km) a do Bělé (3 km).

Z Bělé nad Radbuzou k prameni Radbuzy a zpět

Z bělského náměstí vyrazíme po modré na Smolov (4 km). 300 metrů za Smolovem modrou opustíme a odbočíme doleva. Po 1 km přijedeme k zaniklému Novému Dvoru. Přibližně 300 m jedeme po cyklotrase 37, pak však odbočíme doleva na neznačenou cestu. Po 3 km dorazíme k zaniklému Mostku. Pokračujeme vlevo po cyklotrase 36/EV 13 na Rybník (3 km). Následujeme červenou a za 2,5 km dorazíme na Závist. Zde odbočíme vlevo a přibližně 2,5 km jedeme po cyklotrase 2141 na rozcestí Liščí Domky. Pramen Radbuzy je odsud vzdálen několik set metrů. Po červené se dáme doleva a po 300 metrech odbočíme lesní pěšinou vpravo. Po 500 metrech dorazíme k prameni Radbuzy. Po cestě dále pokračujeme od rozcestí Liščí Domky. Jedeme rovně po 2280 do Šidlákova (4,5 km), na Bystřici (6,5 km) a do Bělé (3 km).

Z Bělé nad Radbuzou na rozhlednu Březinka a na Železnou

Od bělského kruhového objezdu vyrazíme po cyklotrase 37 do Pavlíkova (3 km), vesnice Dubec (1,5 km), Borku (4,5 km) a Bernartic (2 km). Odsud po modré vystoupáme na rozhlednu Březinka (1 km). Následně se vrátíme až do osady Dubec. Odsud pokračujeme cyklotrasou 2235 do Třemešné (2 km), Nové Vsi (3 km). Z Nové vsi po této cyklotrase jedeme ještě 2,5 km, poté cyklotrasa zahýbá vpravo. My však jedeme rovně po neznačené silnici až do Železné (4 km). Vracíme se po modré k bývalému Valdorfu (6 km), na Karlovu Huť (1,5 km), na Smolov (3 km) a do Bělé (4 km).

Z Bělé nad Radbuzou na Rybník a zpět

Z bělského náměstí vyrazíme po modré na Smolov (4 km), Karlovu Huť (3 km) a k bývalému Valdorfu (2 km). Dále pokračujeme po cyklotrase 2230 k rozcestí před Pleší. Z něj pokračujeme vlevo po cyklotrase 36/EV13 k bývalému sv. Václavu a do osad Rabov a Draha (7,5 km). Těsně za těmito osadami leží vesnice Rybník. Zpět jedeme z Rabova doleva po cyklotrase 2282 a dále rovně po 2280 na Bystřici (9 km). Po cyklotrase 2280 a dále rovně po cyklotrase 37 dojedeme do Bělé (3 km).

Z Bělé nad Radbuzou na Rybník, do Nemanic a zpět

Z bělského náměstí vyrazíme po modré na Smolov (4 km), Karlovu Huť (3 km) a k bývalému Valdorfu (2 km). Dále pokračujeme po cyklotrase 2230 k rozcestí před Pleší. Z něj pokračujeme vlevo po cyklotrase 36 k bývalému sv. Václavu (1 km) a k zaniklé obci Mostek (4 km), na Rybník (3 km), do Novosedel (15 km) a Nemanic (1 km). V Nemanicích odbočíme doleva na cyklotrasu 2280 a po 1,5 km dojedeme do Novosedelských Hutí, po 5 km na bývalé Herštejnské chalupy. Pokračujeme rovně po 2280 do Šidlákova (4,5 km), na Bystřici (6,5 km) a do Bělé (3 km).

Z Domažlic do Capartic, na Babylon a zpět

Z domažlického náměstí se po červené vydáme do Újezda (4,5 km). Vesnici projedeme po neznačené silnici a dojedeme do Trhanova (3,5 km). Po červené pokračujeme do Chodova (1 km) a z něj po hlavní silnici na Výhledy (2 km). Po cyklotrase 2287 pojedeme jen 1,5 km, abychom z ní u Capartic sjeli a pokračovali neznačenou cestou doleva. Po 3 km lesem se napojíme na zelenou (jedeme rovně), která nás dovede do Pece (1 km). Po zelené Pec opustíme a za vsí v lese odbočíme na zpevněnou neznačenou silničku doprava. Po 1,5 km dojedeme na k cyklotrase 3, po které se dáme doleva na Babylon (500 m). Ten projedeme až k železniční stanici po místní naučné stezce. Od železniční stanice pokračujeme 300 m po žluté, resp. dále po neznačené cestě na Pasečnici (1,5 km). Rybník objedeme zleva a od rozcestí Pasečnice budeme pokračovat cyklotrasou 2014 do Pelech (2 km) a Tlumačova (2 km). Po 2014 se vrátíme do Domažlic (4 km).

Z Domažlic do Čečovic, Krchleb, Kolovče a zpět

Z domažlického náměstí dojedeme po modré ke kostelu U Svatých a následně do Chrastavic. Za Chrastavicemi na neznačené silnici odbočíme doleva, abychom po 2 km dojeli do Milaveč. Na křižovatce před kostelem odbočíme doleva směrem na Nahošice (2 km) a Blížejov (2 km). Na kruhovém objezdu odbočíme směrem na Horšovský Týn. Po 2 km dojedeme do osady Lazce, kde zahneme doprava. Po 2 km dorazíme k rozhledně na Šibeničním vrchu. Z kopce sjedeme do Horšovského Týna a pokračujeme doprava po zelené do Semošic (3 km). Zde odbočíme doleva a po neznačené silnici a poté opět po zelené se vydáme do Doubravy (3 km) a Malého Malahova (1 km). U rybníka odbočíme doprava a po neznačené silnici dojedeme do Čečovic (1,5 km). Zde zahneme doprava a po cyklotrase 2223 se dostaneme k rozcestí tras 2223 a 2270. Budeme pokračovat rovně do Staňkova (2,5 km). Po projetí náměstí se dáme vlevo cyklotrasou 305 a za kostelem opět vlevo cyklotrasou 2185 směrem na Krchleby (3 km). Po případném občerstvení Krchlebskými koláči pokračujeme po této trase až k rozcestí U Jána (2,5 km) a dále cyklotrasou 3A do Poděvous (2,5 km), Srbic (2,5 km) a Kolovče (2 km). Po případné prohlídce muzea dojedeme do Kanic (3 km) a Hradiště (2 km), Hříchovic (2 km) a Stanětic (2 km). Odtud pojedeme rovně po cyklotrase 2294 přes Zahořany (2 km), Bořice (2,5 km) zpět do Domažlic (2 km).

Z Domažlic do Chodské Lhoty, Pocinovic a zpět

Z domažlického náměstí po modré vyrazíme ke kostelu Všech Svatých, dále dojedeme po hlavní silnici k odbočce do Bořic. V Bořicích se ocitneme po 1 km. Pokračujeme po cyklotrase 2294 do Zahořan (2,5 km) a Stanětic (2 km). Zde u kostela odbočíme doprava a pojedeme po cyklotrase 3A k rozcestí u Nového Dvora a do Starého Dvora (4 km). Na konci vesnice odbočíme doleva a dále budeme sledovat cyklotrasu 2193. Za 1,5 km se ocitneme v Podzámčí a za 2,5 km u hlavní silnice nad kdyňskými serpentinami. Silnici přejedeme a dále pokračujeme po cyklotrase 2051 do Branišova (3 km), Dobříkova a Hluboké (2 km) a Chodské Lhoty (2,5 km). 1,5 km za Chodskou Lhotou odbočíme doleva do osady Výrov, odkud po neznačené hlavní silnici dojedeme do Pocinovic (3 km). Ze začátku Pocinovic pokračujeme dále doprava po cyklotrase 2088 do Orlovic (3,5 km). Odsud jedeme rovně po červené k rozcestí Na Šteflích (3,5 km), na Vítovky (3 km), do Nové Vsi (1,5 km). Pokračujeme po cyklotrase 2195 na kdyňské železniční nádraží (3 km). Po zelené dorazíme do Prapořiště, odkud cyklotrasou 2014 dojedeme do Starce (1,5 km), Kouta na Šumavě (2 km) a Mrákova (3 km). Z Mrákova kolem kostela pojedeme do Tlumačova (2 km) neznačenou silnící. Zde zprava míjíme kapličku a napojíme se na cyklotrasu 2014. Po 4,5 km po této trase dorazíme do Domažlic.

Z Domažlic do Kdyně a zpět

Z domažlického náměstí dojedeme po modré ke kostelu U Svatých a následně do Chrastavic. Za Chrastavicemi po neznačené silnici odbočíme doleva, abychom po 2 km dojeli do Milaveč. Po hlavní silnici projedeme ves kolem rybníku, poté se na křižovatce dáme doprava na Radonice (1 km). Z Radonic stoupáme krátkými serpentinami na horizont, následně pak sjedeme podél lesa do vsi Hradiště (2 km). Zde odbočíme doprava a po cyklotrase 3A/2196 dorazíme do Hříchovic (1 km), Stanětic (1 km) a po 2,5 km na rozcestí U Nového Dvora. Odtud pokračujeme po cyklotrase 2194 nad vsí Oprechtice až k místu, kde silnici kolmo přetíná žlutá turistická značka (je to na kraji lesa, po levé straně je malé koupaliště - doporučujeme pečlivě sledovat trasu). Po žluté se vydáme doprava, po 2 km dorazíme do Podzámčí. Odtud z kopce sjedeme do Kdyně (2 km). Dále po cyklotrase 2042 dojedeme do Prapořiště (1 km). Z Prapořiště se vydáme po cyklotrase 2014 do Starce (1,5 km), Kouta na Šumavě (2,5 km), Mrákova (4 km). Z Mrákova kolem kostela pojedeme do Tlumačova (2 km) neznačenou silnící. Zde zprava míjíme kapličku a napojíme se na cyklotrasu 2014. Po 4,5 km po této trase dorazíme do Domažlic.

Z Domažlic do Kolovče, Chudenic, Kdyně a zpět

Z domažlického náměstí dojedeme po modré ke kostelu U Svatých a následně do Chrastavic. Po modré se za 2,5 km dostaneme k milavečským mohylám a do vsi Milavče (1,5 km). Po modré pokračujeme na Božkovy (2 km), do Hradiště (2,5 km). Odtud se cyklotrasou 3A vydáme do Kanic (2 km) a Kolovče (3 km). Po případné prohlídce muzea odbočíme doprava a po cyklotrase 305 dojedeme do Chocomyšle (3 km). Odsud dojedeme po cyklotrase 2042 do Chudenic (4,5 km). Zpět se vydáme k rozcestí nad vsí Lučice. Pokračujeme rovně směrem na Bezpravovice (1 km). Dále jedeme po hlavní silnici až do Němčic (6 km). Z návsi dojedeme po cyklotrase 2042 na rozcestí Vejpřahy (2 km), do Kdyně (3 km) a do Prapořiště (1 km). Dále pokračujeme po cyklotrase 2014 do Starce (1,5 km), Kouta na Šumavě (2 km) a Mrákova (3 km). Z Mrákova kolem kostela pojedeme do Tlumačova (2 km) neznačenou silnící. Zde zprava míjíme kapličku a napojíme se na cyklotrasu 2014. Odsud jsou to 4 km do Domažlic.

Z Domažlic do všech privilegovaných chodských vesnic a zpět

Z domažlického náměstí po modré vyrazíme ke kostelu Všech Svatých, dále dojedeme po hlavní silnici k odbočce do Bořic. V Bořicích se ocitneme po 1 km. Pokračujeme po cyklotrase 2294 do Zahořan (2,5 km) a Stanětic (2 km). Zde u kostela odbočíme doprava a pojedeme po cyklotrase 3A k rozcestí u Nového Dvora a do Starého Dvora (4 km). Na konci vesnice odbočíme doleva a dále budeme sledovat cyklotrasu 2193. Za 1,5 km se ocitneme v Podzámčí a za 2,5 km u hlavní silnice nad kdyňskými serpentinami. Silnici přejedeme a dále pokračujeme po cyklotrase 2051 do Branišova (3 km), Dobříkova a Hluboké (2 km) a Chodské Lhoty (2,5 km). 1,5 km za Chodskou Lhotou odbočíme doleva do osady Výrov, odkud po neznačené hlavní silnici dojedeme do Pocinovic (3 km). Ze začátku Pocinovic pokračujeme dále doprava po cyklotrase 2088 do Orlovic (3,5 km). Odsud jedeme rovně po červené k rozcestí Na Šteflích (3,5 km), na Vítovky (3 km), do Nové Vsi (1,5 km). Pokračujeme po cyklotrase 2195 na kdyňské železniční nádraží (3 km). Po zelené dorazíme do Prapořiště, odkud cyklotrasou 2014 dojedeme do Starce (1,5 km), Kouta na Šumavě (2 km) a Mrákova a Starého Klíčova (3 km). Z Mrákova kolem kostela pojedeme do Tlumačova (2 km) neznačenou silnící. Zde zprava míjíme kapličku a napojíme se na cyklotrasu 2014. Na křižovatce se dáme doleva do Stráže (2 km). Stráží projedeme po hlavní silnici, za obcí se dáme po zelené doprava k lesu a po 200 m začneme sledovat červenou (odbočíme doleva). Dojedeme až na Babylon (3 km). Z rozcestí Babylon - koupaliště dále pokračujeme po žluté na Pilu (1,5 km) a do Trhanova (1 km). Po červené zamíříme do Chodova (1 km), kde odbočíme vpravo po žluté. Následuje Klenčí pod Čerchovem (3 km). Zamíříme doleva do Postřekova (2 km), kde u pomníku odbočíme doprava. Po neznačené silnici dojedeme do Ždánova (4 km, směr Draženov, Domažlice). Rovně pokračujeme až k hlavní silnici, kterou přejedeme a za čerpací stanicí se napojíme na žlutou. Ta nás zavede k poutnímu místu Dobrá Voda (1 km). Po žluté dorazíme na Kozinův Hrádek (2 km), odkud se dáme po červené doleva do Újezda (1 km). Z Újezda sledujeme červenou až ke křižovatce, na které odbočíme doprava do Havlovic (1,5 km). Na začátku Havlovic odbočíme vpravo a dojedeme až k pomníku padlým, u kterého se dáme vlevo. Napojíme se na cyklotrasu 3 (odbočíme vlevo) a dojedeme až do Domažlic (2,5 km).Seznam chodských obcí: Chodská LhotaPocinoviceStarý KlíčovMrákovTlumačovStrážChodovKlenčí pod ČerchovemPostřekovDraženovÚjezd

Z Domažlic na Českou Kubici, Pivoň a zpět

Od rozcestníku u augustiniánského kláštera na domažlickém náměstí se vydáme po modré. Z kruhového objezdu vyjedeme na druhém výjezdu a pokračujeme dále po cyklotrase 2014 Jiráskovou ulicí. Dojedeme do Tlumačova (5 km), Pelech (2,5 km) a Pasečnice (2 km). Pojedeme 150 m rovně po zelené a poté rovně po neznačené silnici kolem rybníka. Dojedeme ke křižovatce před most se železniční tratí (3 km) a dáme se doleva cyklotrasou 3. Přejedeme akvadukt a po cyklotrase 3 pokračujeme na Babylon (2 km). Pokračujeme dále k rozcestí Česká Kubice (3 km). Odtud se dáme doprava po červené až do Capartic (9 km). Po případném zastavení na Výhledech (750 m vpravo) z capartického rozcestí pokračujeme po hlavní silnici na Černou řeku (1 km). Za ní odbočíme doprava a budeme následovat zelenou na rozcestí Jindřichova Hora. Zde se dáme neznačenou cestou doleva do Staré Huti (2 km) a zde doprava po cyklotrase 2281 do Vranova (8 km). Po zelené dorazíme na Pivoň (500 m), projedeme ji po žluté tak, abychom měli zámek a kostel po levé ruce a na křižovatce u rybníka odbočíme doprava na cyklotrasu 2281. Tou se z Pivoně vrátíme do Vranova. Na konci Vranova odbočíme doleva a pokračujeme po cyklotrase 2283 ke křižovatce (1,5 km), na které se dáme neznačenou silničkou doleva. Po necelém kilometru dojedeme k bývalému Valtířovu. Po silnici pokračujeme do Nového Kramolína (3 km). Zde u rybníku odbočíme doprava a vydáme se do Postřekova (4 km). Pokračujeme po žluté na Díly (3 km) a z Dílů do Klenčí pod Čerchovem (3 km). Sjedeme z kopce až za železniční přejezd a odbočíme na Trhanov (2,5 km). Zde za kostelem odbočíme doleva a po 3 km dojedeme do Újezda. Z Újezda sledujeme červenou až ke křižovatce, na které odbočíme doprava do Havlovic (1,5 km). Na začátku Havlovic odbočíme vpravo a dojedeme až k pomníku padlým, u kterého se dáme vlevo. Napojíme se na cyklotrasu 3 (odbočíme vlevo) a dojedeme až do Domažlic (2,5 km).

Z Holýšova do Horšovského Týna a zpět

Z holýšovského náměstí se po cyklotrase 2270 vydáme do Kvíčovic (2 km) a Štichova (2 km). Přibližně 1 km za Štichovem odbočíme doprava na cyklotrasu 2223. Po 1,5 km dorazíme do Čečovic. Za Čečovicemi odbočíme vlevo a po neznačené silnici dojedeme do Bukovce (2 km). Dále pokračujeme po zelené do Malého Malahova (2,5 km) a Doubravy (1 km). Z Doubravy jedeme dále po zelené cca 2km a dále pokračujeme rovně po neznačené silnici až do Semošic (1 km). Projedeme vesnici až k rozcestí a napojíme se opět na zelenou. Po zelené pokračujeme do Horšovského Týna (3 km) a při první možnosti odbočíme vlevo. Po 1 km stoupání dorazíme k rozhledně na Šibeničním vrchu. Za 2 km dorazíme do obce Lazce, kde zahneme doleva. Po 2 km se dostaneme do Blížejova. Na kruhovém objezdu zvolíme čtvrtý výjezd a po 1 km dorazíme do Přívozce. Po neznačené silnici následuje Chotiměř (1 km), Osvračín (1,5 km) a Staňkov (5 km). Odsud po cyklotrase 2268 dojedeme do Horní Kamenice (3 km), Dolní Kamenice (1 km) a Holýšova (1 km).

Z Holýšova do Kolovče a zpět

Z holýšovského náměstí se po cyklotrase 2270 vydáme do Poděvous. Po 3,5 km dojedeme na lesní rozcestí cyklotrasy 2270 a žluté. Pokračujeme doprava po žluté, až dorazíme do osady Výtuň (2 km). Pokračujeme rovně 100 m po modré a dále rovně po neznačené cestě až na hlavní silnici (1,5 km). Tu přejedeme a po cyklotrase 3A/2185 jedeme až k rozcestí U Jána (500 m). Dále po cyklotrase 3A dorazíme do Poděvous (1,5 km), Srbic (2 km), Kolovče (2,5 km). Odtud se po případné prohlídce muzea vydáme po neznačené cestě do Květkovic (1,5 km). Dále sledujeme žlutou a po 2 km dorazíme do Mimova a Osvračína (2 km). Na návsi odbočíme vpravo a dojedeme do Staňkova (5 km). Odsud po cyklotrase 2268 dorazíme do Horní Kamenice (3 km), Dolní Kamenice (1 km) a Holýšova (1 km).

Z Horšovského Týna na Pleš a zpět

Z kruhového objezdu u hřiště vyjedeme směrem na Horšov (2 km) po cyklotrase 2141. Po hlavní silnici přijedeme do Horního Metelska za 4 km. Následuje Mířkov (3,5 km). Zde u budovy obecního úřadu odbočíme vlevo na Chřebřany (2 km). Hlavní silnice nás zavede do Oplotce (2,5 km). Projedeme celou vsí a dále pokračujeme do Hostouně (5 km). Náměstí projedeme rovně a pak kolem zámku po cyklotrase 2281 dojedeme do Újezdu Svatého Kříže (3 km) a na rozcestí U Černého Rybníka (3 km). Z něj pokračujeme po cyklotrase 37 doleva na Karlovu Huť (8 km). Po 2,5 km dorazíme k rozcestí cyklotras 37 a 2230. Dáme se doleva po 2230 a dojedeme na Pleš (3 km). Odsud se zpátky vracíme stejnou cestou po cyklotrase 36/EV13 k rozcestí bývalého Svatého Václava (1,5 km) a k zaniklé obci Mostek (4 km) a na Rybník (3 km). Z Rybníku jedeme přibližně 500 m po červené, abychom následně odbočili vlevo na neznačenou cestu. Po 350 m odbočíme znovu vlevo. Po 2 km dorazíme k rozcestí Bývalé Korytany a dále pokračujeme po žluté do Šidlákova (2 km). Ves projedeme až na její konec a po hlavní silnici a cyklotrase 2282 dojedeme do Hory Svatého Václava (2 km), Načetína (1 km) a Hvožďan (1,5 km). Cyklotrasa 2141 nás zavede do Poběžovic (2 km), do Šitboře (1,5 km), Vlkanova (1 km), Otova (2 km), Meclova (5 km), Mašovic (2 km), ke kostelu Svaté Anny (2,5 km) a do Horšovského Týna (1,5km).

Z Kdyně do Chodské Lhoty, Všerub a zpět

Z kdyňského náměstí se Nádražní ulicí vydáme k místní železniční stanici. Odtud po cyklotrase 2195 dojedeme před Brnířov (500 m), dále pokračujeme po 2051A do Hluboké (2,5) km a po 2051 do Chodské Lhoty (2,5 km). Tato trasa dále vede do Orlovic (3 km). Odtud po cyklotrase 33 dojedeme Všerub (11 km). Po případném občerstvení se vrátíme k hrázi rybníka a po cyklotrase 3A dojedeme kolem rybníka do Hájku (1 km). Cyklotrasa 3A nás dále zavede do Brůdku (1,5 km), Prapořiště (2,5 km) a zpět do Kdyně (1,5 km).

Z Kdyně do Chudenic a zpět

Z kdyňského náměstí se ulicemi Komenského a Starokdyňská vydáme ke koupališti Hájovna. Odtud přes serpentiny dorazíme na rozcestí Vejpřahy (2,5 km). Po cyklotrase 2042 se dostaneme do Němčic (2 km), Úboče (2,5 km), Všepadel (2 km), Únějovic (2,5 km), Chocomyšle (1 km) a Chudenic (4 km). Vracíme se po 2042 ke křižovatce, na které pojedeme rovně na Bezpravovice. Odtud jedeme cca 2 km ke křižovatce, na které se dáme vpravo po cyklotrase 2192. Po 2,5 km dorazíme do Černíkova. Na návsi za pomníkem odbočíme vlevo a vydáme se po neznačené silnici do Rudoltic (1 km). 1,5 km za Rudolticemi odbočíme vpravo a dojedeme na začátek Vílova. Neprojíždíme obcí, nýbrž pokračujeme rovně po 2192 do Slavíkovic (1 km). Na rozcestí tras 2192 a 2193 (2 km) pokračujeme vpravo po 2193. Po 3 km dojedeme na rozcestí Modlín. Asi 200 m za rozcestím pokračujeme dále po cyklotrase 2051A do Smržovic (1,5 km), Dobříkova (1,5 km) a po 2051 do Hluboké (1 km). Z Hluboké opět po 2051A do Brnířova. Za Brnířovem se na rozcestí napojíme na cyklotrasy 2195 (doprava) a posléze 2042, které nás dovedou do Kdyně.

Z Kdyně do Kolovče a zpět

Z kdyňského náměstí se ulicemi Komenského a Starokdyňská vydáme ke koupališti Hájovna. Odtud přes serpentiny dorazíme na rozcestí Vejpřahy (2,5 km). Dále pokračujeme po zelené do Němčic (2 km). Z Němčic do Úboče (2,5 km), kde před kostelem odbočíme vpravo na neznačenou silnici. Ta nás po 1,5 km zavede do Všepadel. U kapličky odbočíme vlevo a následně vpravo a dále pokračujeme po neznačené silnici do Kolovče (4 km). Po případné prohlídce muzea dojedeme po cyklotrase 3A do Kanic (3 km) a Hradiště (2 km). Následují Hříchovice, Stanětice (u kostela odbočíme vlevo) a Oprechtice. Z Oprechtic jedeme směrem na Němčice, ale cca 700 m za Oprechticemi odbočíme u autobusové zastávky Prudice doprava. U osady Pláně se napojíme na žlutou a po ní dojedeme do Podzámčí (1 km). Z Podzámčí pojedeme Rýzmberskou a následně Americkou ulicí na kdyňské náměstí.

Z Kdyně do Pocinovic, Chodské Lhoty a zpět

Z kdyňského náměstí se ulicemi Komenského a Starokdyňská vydáme ke koupališti Hájovna. Odtud přes serpentiny dorazíme na rozcestí Vejpřahy (2,5 km). Dále pokračujeme po cyklotrase 2193 na rozcestí této trasy a zelené turistické značky (5 km). Po zelené se vlevo vydáme do Úsilova (2 km), odkud pokračujeme cyklotrasou 2192 vpravo do Vílova (1,5 km), Slavíkovic (1,5 km) a Libkova (4,5 km). Odtud pojedeme po zelené k Dobré Vodě (1 km). Z Dobré Vody se po 200 m po žluté napojíme na cyklotrasu 2088, která nás zavede do Pocinovic (3,5 km). Po stejné trase dojedeme do Orlovic (4 km). Odtud po trase 2051 dojedeme do Chodské Lhoty (3,5 km). Na konci Chodské Lhoty je rozcestí. Z něj vede červená turistická značka směrem na Vítovky (1 km). Po červené dorazíme do Nové Vsi (1 km), dále po zelené pokračujeme k Brnířovu. Před Brnířovem odbočíme doleva a po cyklotrasách 2195 a 2042 dorazíme do Kdyně.