FAQ Chyba, návrh nebo dotaz?

Chodsko.net

Chodsko.net

portál o současném i minulém dění v okolí Domažlic

km
Zrušit
29 záznamů
Tip na výlet

Babylon - koupaliště

Rybník s písčitým dnem, který slouží jako přírodní koupaliště se nachází v obci Babylon. Okolo rybníka se rozprostírá smrkový a borovicový les. GPS: 49.401838611111N, 12.860888333333E Obec: Babylon Druh: Koupaliště Provozovatel: Plavecký bazén a ubytovna Domažlice, Palackého 230, 344 01 Domažlice tel.: 379 724 411 Vybavenost: Pláž je travnatá s písčitým břehem a pozvolným vstupem do vody. Pro vodní hrátky jsou připraveny skluzavky a skokanské můstky. Je možné využít půjčovnu lodiček a šlapadel. Součástí koupaliště jsou toalety, převlékací kabinky, sprchy, volejbalové hřiště, houpačky pro děti, prolézačky, občerstvení. Během sezóny je zajištěna služba plavčíka. V prostoru celé pláže je možnost připojení k Wi-Fi zdarma. Asi 300 m od rybníka leží autokemp Babylon. Otevírací doba: Koupaliště je v provozu od 15. května do 15. září v době od 9 do 20 hodin. Ceník: Vstupné zdarma.

Bělá nad Radbuzou - koupaliště

Černý rybník (místními zvaný také Bystřičák) má rozlohu 3,5 ha. Je využíván ke sportovnímu rybaření. V létě slouží také ke koupání, pláž se průběžně udržuje a seká. Je východiskem turistických a cyklistických tras pro oblast Růžova a Bystřice.

Bělá nad Radbuzou - koupaliště

Obyvatelé města využívají pro letní relaxaci rybník přímo v Bělé za odbočkou na Smolov nebo Černý rybník při cestě na Bystřici. Ani v jednom případě se nejedná o zpoplatněné lokality.

Blížejov - koupaliště

Víceúčelovou nádrž sloužící i jako koupaliště najdeme poblíž myslivecké střelnice. Koupaliště je volně přístupné. Toalety a možnost občerstvení najdete v sousedícím hostinci.

Draženov - koupaliště

Požární nádrž v nádherném prostředí u draženovské Dobré vody poskytne v parných dnech náležité osvěžení. K vodě lze dojít či dojet na kole od závory za draženovskou čerpací stanicí po cestě s několika vybudovanými posezeními, prosté od čoudících automobilů.

Hluboká - koupaliště

Bazén o velikosti 50x 20 m s hloubkou až 4 m, se skákacím molem a postupně se svažujícím přístupem do vody. Samozřejmostí jsou oddělené toalety a pitná voda. V areálu je kiosek, ohniště i dva sportovní kurty. Lze si zapůjčit sportovní vybavení.

Horšovský Týn - Podhájí

Ve skutečnosti je vedeno jako rybník. Je tedy neustále volně přístupné, bez plavčíka či vybavení, přesto je v něm stav kvality vody neustále sledován. Sousedící chatová osada nabízí ubytování: 11x bungalov po 4 pokojích s dvěma lůžky (samostané vchody) 1 den 160,-Kč a více dní 140,-Kč. Společné WC, sprchy.

Hradiště - koupaliště

Koupaliště nabízí nejen čistou vodu, ale také skluzavku a skákadlo. Neplatí se zde vstupné. Návštěvníci se mohou občerstvit v sousedící hospůdce, která je otevřena denně od 17 hodin.

Kanice - koupaliště

Koupaliště v Kanicích bývá přístupné od 10 do 22 hodin, nabízí toalety, převlékárnu, kiosek s občerstvením a hřiště na nohejbal či volejbal. Vstupné je pro děti 10 korun, pro dospělé 20 Kč. U koupaliště je možné za 10 korun parkovat a při příznivém počasí může být koupaliště v provozu až do září.

Kdyně - koupaliště

Sezona je zde od 15. května do 15. září. Oblíbené koupaliště nabízí zrekonstruovanou vodní skluzavku skluzavku s nástupem ze břehu, opravené molo a skákací prkno. Je zde stánek s občerstvením a nechybí ani toalety. Otevřeno je od 10 do 19 hodin (od 16. června do 15. srpna od 9 do 20 hodin).

Klenčí pod Čerchovem - koupaliště

Vodní nádrž se nachází v sousedství hotelu Game při cestě z Klenčí do Postřekova. K dispozici je dětská část a část pro dospělé, která dosahuje hloubky až 3 metry. Vstupné se zde neplatí.

Libkov - koupaliště

Letní osvěžení a plavání nabízí koupaliště, které se nachází v Libkově na Kdyňsku. Koupaliště a pěkně upravené okolí je volně přístupné, a to bez nutnosti platit vstupné.

Lomeček u Starého Klíčova - koupaliště

Areál návštěvníky přijímá již od 31. května. Od července do září, kdy je hlavní sezona, je přístupný denně od 9 do 21 hodin. Mimo sezonu od 9 do 17 hodin. K dipozici je občerstvení i sociální zařízení. V průběhu sezony se konají i různé kulturní akce. Celodenní vstupné pro dospělého 30 korun, pro děti polovic.

Loučim - koupaliště

Jako koupaliště pro letní osvěžení a plavání lze využít požární nádrž, která se nachází v Loučimi na Kdyňsku. Tamní sbor dobrovolných hasičů ji pravidelně čistí, nádrž je volně přístupná, a to bez nutnosti platit vstupné. Zároveň však nenabízí žádné zázemí či služby.

Milavče - koupaliště

Jako koupaliště pro letní osvěžení a plavání lze využít požární nádrž, která se nachází v MIlavčích. Tamní sbor dobrovolných hasičů ji pravidelně čistí, nádrž je volně přístupná, a to bez nutnosti platit vstupné. Zároveň však nenabízí žádné zázemí či služby.

Mrákov - koupaliště

Ke koupání slouží v létě požární nádrž, která se nachází v sousedství sportovního areálu. Na koupání stačí plavky, neplatí se zde žádné vstupné, WC je možné využít ve vedlejší hospodě Sauna.

Němčice - koupaliště

Na koupališti jsou skluzavky, pískoviště, dětský koutek, trampolína, kiosek s občerstvením, sprchy, převlékárna, toalety a tenisový kurt. Otevírá se v 10.30 hodin a zavírací doba není pevně stanovena. Vstupné pro děti 7, pro dospělé 10 Kč. Koupaliště bude v provozu až do konce září.

Oprechtice - koupaliště

Vodní nádrž nedaleko obce Oprechtice, u lesa při levé straně silnice ve směru na Němčice, řada lidí s oblibou využívá jako přírodní koupaliště. Je celoročně volně přístupná, přirozeně bez vstupného, návštěvníkům však nenabízí žádné zázemí ani služby.

Pec pod Čerchovem - koupaliště

Jako koupaliště slouží i rybníček v lesích za Pecí směrem k letnímu táboru Oblastního spolku Českého červeného kříže Domažlice na Rudolfově Pile. Poskytuje přírodní koupání v krásné přírodě Českého lesa.

Poběžovice - koupaliště

Ke koupání už desítky let slouží požární vodní nádrž za Poběžovicemi, která se nachází nedaleko silnice ve směru na Mnichov a Pivoň. Protože se nejedná o klasické městské koupaliště, není vybíráno vstupné, ani zajištěno občerstvení. K dispozici však jsou skluzavka a skákací mola.