FAQ Chyba, návrh nebo dotaz?

Chodsko.net

Chodsko.net

portál o současném i minulém dění v okolí Domažlic

Steinbach Peter

  • 27. prosinec 1843, Křakov 
  • 17. duben 1917, Hostouň 
  • duchovní, kněz, děkan  (Hostouň )

Na kněze byl vysvěcen 19. 7. 1868. Do roku 1869 je činný jako kaplan v Meclově, poté působí v duchovní správě v Bukovci, který je v tu dobu jazykově smíšený. Od roku 1872 do roku 1875 vykonává úřad zámeckého kaplana v Čečovicích a poté působil jako farář v Hoře Svatého Václava. Dne 16. 8. 1885 přejímá úřad hostouňského děkana. Od roku 1891 je nejprve sekretářem a konečně od roku 1900 vikářem hostouňského vikariátu. Roku 1909 je jmenován papežským čestným kaplanem (Monsignore). V roce 1915 se vzdává úřadu vikáře. S téměř 32 lety služby je Steinbach nejdéle působícím děkanem v Hostouni. Dne 17. dubna 1917 umírá v Hostouni na následky zápalu plic. Podle svého přání je pochován ve svém rodišti Křakově. Je autorem záznamů o hostouňské farnosti.

Zdroj: www.mekbn.cz